BMW sabučojas ar pakaļām (papildināts)

Raksts Limbažu rajona laikrakstā “Auseklis” par zemāk minētajiem, divu BMW sabučošanos. Raksts tīri pozitīvs, vienīgi brāli žēl, kas palika ar rētu pierē un vēl makšķerniekus žēl, tiem jau gan nekas nekaiš, bet tikai bailīgi palikuši.

Divi pusaudži cieš avārijā uz Lielezera ledus

Svētdienas vakarā kārtības sargātāju un glābēju dienesti tika izsaukti uz Limbažu Lielezeru, kur bija noticis negadījums – saskrējušās 2 automašīnas BMW, rezultātā cieta 2 pasažieri, pusaudži, viņi nogādāti slimnīcā. Vizinoties pa ezera ledu, viens no BMW uztriecās otram – stāvošam. Cietušie atradās braucošajā mašīnā. Limbažu rajona policijas pārvaldes kriminālpolicijas inspektors Guntis Zvirbulis pastāstīja, ka pēc satiksmes noteikumiem ceļš ir tur, kur var izbraukt, tātad arī pļava, ezera ledus. Un uz braucējiem attiecas tie paši noteikumi, kas, braucot pa tradicionālu ceļu. Braucējam veica pārbaudi ar alkometru, viņš alkoholu lietojis nebija. – Autovadītājs bija pārvērtējis savus spēkus un nebija izvēlējies pareizu braukšanas ātrumu, – secināja G. Zvirbulis. Patlaban vēl notiek lietas izmeklēšana, un atkarībā no tā, vai nepilngadīgo vecāki uzturēs prasību pret autovadītāju, tiks lemts, vai uzsākt kriminālprocesu.

– Mums nav nekādu tiesību aizliegt vizināties ar auto pa ezeru, jo tas ir pašvaldības, un tikai tā var diktēt kaut kādus nosacījumus. No vienas puses, domāju, varbūt pat labāk, ka braukā pa ezeru, nevis pa ceļiem. No otras – vēl labāk būtu, ja tas notiktu organizēti, ja kāds klubs rīkotu sacensības un kāds uzņemtos atbildību, – sprieda inspektors. Viņš atcerējās, ka pagājušajā ziemā uz Aijažu ezera ledus automašīna uzbrauca gājējam.

Uzrunātie makšķernieki uz Lielezera ledus nejūtoties droši. – Mums nācās mainīt makšķerēšanas vietu, jo auto sāka braukāt netālu no mums. Man bija bail, ka tas nesaslīd un neuzbrauc virsū bērniem, – savas bažas pauda makšķernieku skolas vadītājs Jānis Vizors, kurš ar pārdesmit bērniem darbojās uz ledus. Lielezera un Dūņezera apsaimniekošanas organizācijas (ALDA) direktors Māris Rudzītis informēja, ka saistošajos noteikumos nav aizlieguma ar auto pārvietoties pa Lielezeru ledu. Viņaprāt, noteikumi jāpapildina ar šo aizliegumu, protams, atstājot iespēju uz ledus nepieciešamības gadījumā uzbraukt glābšanas dienestiem. – Nedomāju, ka autobraucējiem vajadzētu atvēlēt kādu noteiktu vietu viņu nodarbei – kurš tad viņus “noganīs”?! Ja neļauj braukt, tad neļauj, – uzskata M. Rudzītis.

– Tas ir ārprāts, ka cilvēki iesaistās tādās nepārdomātās izklaidēs un diviem braucējiem par šauru pat uz pārsimt hektāru lielā ezera,- uzskata Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Limbažu brigādes komandiera vietnieks Aldis Skrastiņš. Viņš stāsta, ka 31. janvārī negadījums bija noticis arī uz Maizezera ledus, tur bija ielūzis pajauns džips. VUGD palīdzība toreiz nav meklēta, cietušo arī nav bijis, bet traktors transportlīdzekļa izvilkšanai bija vajadzīgs. Cilvēki šoziem gan ir bijuši uzmanīgi, nav informācijas, ka kāds būtu ielūzis ledū. Makšķernieki arī apgalvo, ka šoziem ledus uz ezeriem ir biezs un stiprs. – Tomēr nekad nevar teikt, ka tāpēc cilvēks uz ledus var justies pilnīgi drošs, jo zem ledus ir avoti, dažādi ūdens strāvojumi, tādēļ esot uz ledus, jātur acis vaļā, – brīdina A. Skrastiņš.

Limbažu rajona laikraksts “Auseklis” – Regīna Tamane
www.auseklis.lv

2 Comments

 • 24.02 - 15:21 | Permalink

  “tur bija ielūzis pajauns džips” man īsti nau skaidrs kapē bij tas džipa vecums jāpiemin? A ja nu Normis tagad apvainojas? :D:D

 • 25.02 - 14:42 | Permalink

  :) :)

 • Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.