Jauna spēļmantiņa – HP ProLiant

Kārtējā lieta, kas bija manos plānos iegādāties tieši pašam, nevis izmantot/īrēt citu, bija paša serveris. Zinu, ka daudzi nepiekritīs, ka labāk tomēr ir īrēt un lai par to atbild cilvēki, kas ir zinošāki par mani šajā dzelžu ziņā, bet savā ziņā vairs neesmu atkarīgs no citiem, un tas dod nelielu brīvības sajūtu.

Lai gan neesmu baigais Linux guru tomēr Microsoft serveri būtu grēks manuprāt likt uz šādas kaste, tad nu pirmo vakaru/nakti diezgan nocīnījos kamēr dabūju uzlikt Debian, jo bija problēmas ar tīkla draiveriem, nekādi neizdevās atrast, bet beigās atradu (ja nu kas, tad ar šīm zālītēm bija līdzēts). Otra problēma bija tāda, ka pēc Debian uzlikšanas negribējās ielādēties pats Debians, tipa apstājās pie “Attempting to boot from hard drive (c:)”, wtf? Tad nu nāca palīgā draudzene Google un HP saita forumā bija šāda problēma aprakstīta. Apmēram kā vecajau krievu tehnikai, vajadzēja nedaudz fiziski iekustināt.

Remove the point to point SCSI cable from the Smart Array controller end and attach it to the embedded SCSI on the system board (either port will do). Don’t use a cable with a terminator as the backplane is self terminating – always use the point to point to the backplane.

Kaut kā dīvaini tas tomēr, bet nu ok, ja tālāk problēmas nebūs, tad man tas neuztrauc.

2 Comments

 • 12.08 - 13:17 | Permalink

  Apsveicu! – drosmīgs solis :)

 • Xink
  12.08 - 16:19 | Permalink

  Smuka spēļmantiņa! :)

 • Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.