Svinēsim Latvijas dzimšanas dienu!

Trīs darbi Latvijai
Trīs darbi Latvijai

18.novembrī, Latvijas dzimšanas dienā domāsim labas domas par savu zemi, tautu un valsti un dāvāsim trīs darbus Latvijai:

No Jūsu labajām domām izaudīsim Latvijas dzimšanas dienas Lielvārdes jostu.

Atjaunojot Latvijas laika tradīcijas savu mājokļu logos iedegsim svecītes.

21.00 pēc Rīgas laika visi kopā uz zemeslodes vienlaikus dziedāsim Latvijas himnu. Baumaņu Kārļa lūgsnā atcerēsimies, ka Dzimtene ir tikai viena.

Par labām domām

Lai sniegtu savu labo domu ieguldījumu Lielvārdes jostā, ir jāveic šādas darbības:

  1. Sākot ar 5.novembri apmeklējiet www.3darbi.lv sadaļu “Pasaki 3 labas lietas”
  2. Norādiet savu vārdu, reģionu, vecumu un ierakstiet trīs labus vārdus Latvijai kā dāvanu valsts svētkos.
  3. Lai labie vārdu pārveidotos Lielvārdes jostas zīmē, kas veidos dzimšanas dienas jostu, izvēlieties pogu “Veidot zīmi”.

Minētās darbības ir iespējams veikt arī reģistrējoties portālā draugiem.lv (sākot ar 11.11.).

Ja Tev nav pieejams internets, savas labās domas Lielvārdes jostas zīmei vari pievienot, zvanot uz 1188. (sākot ar 9.11.) Tāpat droši dodies uz savu tuvāko bibliotēku, kur bibliotekārs labprāt palīdzēs Tev izveidot savu Lielvārdes zīmi.

Par gaismu

18.novembris lieliski pierāda to, ka, ja cilvēki stipri tic idejai un ir gatavi par to cīnīties, tad nekas to nespēs apturēt! Domas iet pa priekšu darbiem, un darbi galu galā nonāk tur, kur liksim tiem atrasties. Valsts svētki atgādina to, ka mums ir ar ko lepoties! Katrā ģimenē 18.novembrī aizdegsim sveci, aizmirsīsim uz brīdi visas problēmas un ar gaišām domām, novēlēsim savai valstij pastāvēt mūžīgi. Šajā svētku vakarā, lai kur mēs atrastos –  pie ģimenes vakariņu galda, vai aizejot ciemos pie kaimiņiem – ieliksim logā svētku sveci, lai svētkus ar gaismu svinētu!

Par dziesmu

Plkst. 21.00 pēc Rīgas laika dziedāsim visi kopā mūsu valsts himnu, Baumaņu Kārļa lūgsnu „Dievs, svētī Latviju!”. Lai kur mēs atrastos, mēs zināsim, ka kopā ar mums Latvijas himnu dzied daudzi simti tūkstoši tautiešu uz zemeslodes.

Himnu Anglijā un Īrijā dziedās plkst.19.00 pēc Grīnvičas laika, Ņujorkā, Bostonā un Toronto – plkst. 14.00, Čikāgā plkst.13.00, Kalifornijā plkst.11.00, Maskavā plkst.22.00, bet Melburnā un Sidnejā to dziedāsim 19. novembrī plkst.6.00, Krasnojarskā plkst.2.00 no rīta.

Aicinājums pašvaldībām un organizācijām

Aicinām iedegt gaismu arī pilsētās, kurinot ugunskurus centrālajos laukumos un svētku svinēšanas vietās, kopīgi sakot labus vārdus, sadziedoties un vienojoties himnā plkst.21:00. Ja iespējams, pievienojieties tiešraidē Rīgai jau no plkst.20:00, kad runu pie Brīvības pieminekļa teiks Valsts prezidents.

Par savām aktivitātēm aicinām rakstīt uz inara.kehre@gmail.com, lai varam uzzināt par visām pilsētām un apdzīvotām vietām, kur tiks teikti labie vārdi, iedegta gaisma un dziedāta himna.

Vēlamies laika gaitā radīt un arī atjaunot tradīcijas, kas ļautu cilvēkiem labāk izjust svētkus, priecāties par Latviju, apzināties un pārdomāt to labo, kas ir katrā no mums un mūsu zemē. Cilvēku labie vārdi un darbi dos spēcīgu pozitīvo enerģiju, kas attiecīgi ietekmēs valsts labklājību.

Domu grupai „3 darbi Latvijai” ir pievienojušies – Mārtiņš Martinsons, Andris Čeksters, Inese Vanaga, Normunds Baķis, Valdis Točs, Andris Dieviņš, Žaneta Jaunzeme-Grende, Ants Grende, Kristīna Pelša, Armands Strazds, Modris Tenisons, Pēteris Apinis, Ināra Kehre, Evija Vaščenko, Valda Auziņa, Bruno Cīrulis, Niks Volmārs, Kristīne Atraste, Rolands Valgums, Aija Melle
Atbalsta: Apollo, Dienas mediji, Draugiem.lv, Latvijas Televīzija, Latvijas Radio, Tvnet, 1188, Latvijas Neatkarīgā televīzija, Sabiedrisko attiecību aģentūra PR Stils, Case Media Elements, Trešais tēva dēls, Baltijas Pirmais kanāls

Kontakti: medijiem – Kristīne Atraste, tālr.26554308, organizatoriskiem jautājumiem – Ināra Kehre, tālr.29616900

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.