“Karstais” ūdens

VannaManuprāt ūdens tēma Rīgā ir diezgan cilāta un aprunāta, problēmas par to kvalitāti un utt. Bet šoreiz mani uztrauc viena cita lieta, karstā ūdens temperatūra. Es jau kādu laiku novēroju, ka tas ko mēs saucam par karsto ūdeni, nav “Karstais ūdens”, bet gan silts ūdens. Meklēju, bet tā arī neatradu, cik tad karstam ir jābūt ūdenim, to taču nosaka kaut kādi  normatīvie akti? Vakar pārbaudīju ar ūdens termometru, iemetot to vannā, tas rādīja tikai 37C. Ir tomēr starpība, vai es vannā saleju tikai pusi ar karsto ūdeni un otru ar auksto, vai vannu pieleju tikai ar “karsto” ūdeni. Vienvārdsakot, karstā vannā man tā arī neizdevās ieiet.

Kādu laiku atpakaļ arī gāja runa par to, ka samazināšot karstā ūdens temperatūru naktīs, tas protams ir apsveicami, bet tādā gadījumā lūdzu, arī rēķinā norādīt “nakts tarifs” tik un tik, dienas tarifs, tik un tik. Tāpat kā to piemēram dara daži interneta provaideri, kur diennakts laikā ir vairāki tarifi, kāpēc šādu pašu attieksmi mēs nevaram gaidīt no siltā ūdens provaideriem. Tikai nesakiet, ka to tehniski to nevar paveikt, tā ir tikai atruna.

Es saprotu, ka varbūt kādā no rajoniem, kur piemēram ir daudzas 9-stāvu ēkas nevar nodrošināt tik kvalitatīvu pakalpojumu, tad arī attiecīgi vajag aprēķināt pakalpojuma cenu pēc kaut kāda koeficienta, piemēram: 100C (100%) = 5Ls, 70C(70%) = 4Ls, 50C(50%) = 3Ls utt. Vienkārši, lai nesanāk tā, ka es par vienu un tādu pašu vannu samaksāju 2x vairāk nekā, to pašu samaksā kāds blakus mājā.

3 Comments

 • Aleks
  14.12 - 10:04 | Permalink

  Līdz mājas pamatiem taču piegādā karstu ūdeni, tas ka ūdens atdziest iekšā tavas nenosiltinātās mājas trubām par to Rīgas Siltumam nav jāatbild ne?

 • 14.12 - 10:47 | Permalink

  Nereāli…

  Bet ir savādāks risinājums – boileris! :)

 • 28.04 - 13:25 | Permalink

  Saskāros ar līdzīgu problēmu un šo to atradu:

  http://www.pateretaja-celvedis.lv/energija/ku_kvalitate.htm
  http://www.building.lv/readnews.php?news_id=82886

  (īsumā karstā ūdens temperatūrai no krāna jābūt ne zemākai par 55C un ne augstākai par 70C)

 • Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.