Autošosejas un drifta čempionātu organizatori apvieno spēku

Gatavojoties jaunajai, 2010. gada autošosejas un drifta autosacīkšu sezonai, par vēl nebijušu sadarbību ir vienojušās divas organizācijas, kas nodarbojas ar šādu sacensību organizēšanu. Tas nozīmē, ka jau sezonas atklāšanas sacensības, kas tradicionāli Biķerniekos notiek katra maija pirmajā nedēļas nogalē šogad būs daudz aizraujošākas kā jelkad.

Vienošanos savā starpā ir noslēguši divi autosacīkšu organizatori – “HGK Motorsport” un “Baltic Motorsport Partners”. Šī vienošanās paredz pirmo reizi Latvijas autosporta vēsturē vienā pasākumā un vienā trasē apvienot divus dažādus autosporta veidus – autošosejas sacensības un driftu, tādējādi Biķerniekos vienlaikus pulcējot abu šo sporta veidu sportistus un līdzjutējus, padarot šos par lielākajiem autosporta svētkiem Rīgā.

Lielie autosporta svētki Rīgā norisināsies 1. un 2. maijā. Tad Biķernieku trasē, pateicoties abu organizatoru iniciatīvai, notiks Baltijas autošosejas čempionāta un Baltijas atklātā drifta čempionāta pirmais posms.

Jau tuvākajā laikā abi sacensību organizatori sola atklāt plašāku informāciju par gaidāmajiem pārsteigumiem sacensību skatītājiem, taču jau tagad ir zināms, ka šīs drifta sacensības citu vidū izcelsies ar vēl neredzēti lielu ātrumu.

Atklāta informācija par autošosejas un drift sacensību trasi

Jau 2. maijā Biķernieku trasē norisināsies Baltijas autošosejas čempionāta un Baltijas drifta čempionāta 2010. gada sezonas atklāšana ar startu šo čempionātu pirmajiem posmiem. Šī būs pirmā reize, kad sacensības abās disciplīnās vienlaikus notiks vienā un tajā pašā trasē, kas garantē adrenalīna pilnu dienu visiem autosporta cienītājiem.

Šo sacensību organizatori “Baltic Motorsport Partners” un “HGK Motorsport”, tuvojoties sacensībām, ir atklājuši informāciju par trasēm, kurās norisināsies autošosejas un drift sacensības, kuras nebūtu iespējams noorganizēt bez kompāniju: TVA Group, Viatech, City Fitness, Cramo, DC Shoes, Discomania, Viktora Noslēpums, Kumho, Lāčplēša Alus, Latvijas Balzāms, Baltikums Apdrošināšana, Mārtiņa Beķereja, Motul, Tomo Hotel, Rockstar, Skorpions apsardze, Kurši, Turtle Wax, kā arī informatīvo atbalstītāju: LNT, EHR, Tavs Auto, Ātruma Cilts, Chill, Balticrace, BMW Power palīdzības.

Ātruma aplis autošosejas sacensībām

Autošosejas sacensības šoreiz notiks tā saucamajā Ātruma aplī, kas ir tieši paredzēts automobiļu sacensībām. Šī nepilnus 3,7 km (3662 metrus) garā trase ir izveidota 1967. gadā un tās ātruma rekords pieder Haraldam Šlegelmilham, kurš 2006. gadā ar Dallara F304 formulu to veica vienā minūtē un 14.093 sekundēs.

Katram autosporta līdzjutējam un Biķernieku trases pazinējam ir savas iemīļotās skatīšanās vietas šajā trasē, taču tradicionāli un visus skatītājus piesaista starta/finiša taisnei sekojošais Ozola līkums un Elkonis, kur parasti pēc brauciena starta braucēji neiztiek bez “kotakta cīņas” un sadursmēm. Ne mazāk interesanta vieta, precīzu un ne tik precīzu braukšanas trajektoriju mīļotājiem ir Motormuzeja līkumu sērija, kurā braucēji parasti cenšas savaldīt savus lielā ātrumā braucošos spēkratus.

Drifts pie tribīnēm

Drifta disciplīnas dalībniekiem 2. maijā nāksies mest lielu izaicinājumu savai meistarībai un sacensību tehnikai, jo drifta sacensības šoreiz notiks daļā no lielās autošosejas trases, kas nozīmē lielu ātrumu un ļoti garas sānslīdes. Drifta braucējiem starts tiks dots pie motormuzeja. Uzreiz pēc starta braucējiem būs jāveic līkumu sērija, kas noslēdzas uz starta/finiša taisnes. Šajā posmā automašīnu aptuvenais ātrums ir 130km/h. Starta/finiša taisnes vidusdaļā būs izvietots ātruma slāpētājs aiz kura sportistiem nāksies paātrināties līdz 160km/h, lai pēc iespējas precīzāk veiktu Ozola līkumu, kā arī Elkoni, aiz kura arī atradīsies drifta disciplīnas finišs.

Skatītājiem šoreiz nāksies izvēlēties sev tīkamākās tribīnes – tribīnēs pie motormuzeja, tandēmu braucienos būs vērojama ļoti agresīva cīņa, braucot divām automašīnām ļoti, ļoti tuvu, bet Elkoņa līkuma tribīnēs ir garantēts milzīgs ātrums un iespaidīgas dūmu vērpetes.

(ieeja sacensībās no pulksten 12:30) un noslēgsies ar apbalvošanu astoņos vakarā.

Biļetes uz sacensībām iepriekšpārdošanā ir pieejamas Biļešu Serviss kasēs un Statoil degvielas uzpildes stacijās. Papildus informāciju par sacensībām iespējams atrast www.hgksport.com

Avots: www.hgksport.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.