StatsCounter dati par pagājušo gadu

StatsCounter apkopojis dažādus web statistikas datus par pagājušo 2010 gadu.

Pārlūkprogrammu statistika. Ņemot vērā Firefox un Chrome centienus pārņemt šo tirgus daļu, pagaidām viņiem tas neizdodas, vienīgi Eiropas valstīs Firefox tikai decembrī par pāris procentiem pārspēja Internet Explorer. Latvijā ar 48% pārliecinoši dominē Firefox.
StatCounter browser 2010

Operētājsistēmu statistika. Šajā ziņā viss ir pa vecam, windows konkurē pats ar sevi, kur jaunākie OS palēnām pārņem visu daļu, bet Linux paliek uzvietas, stingu turot savu pozīciju. Latvijā, neskatoties uz to ka visā Eiropā un pasaulē Win7 vēl ir trešajā vietā, stabili pārsitis Windows Vistu. MacOSX lietotāju skaits pie mums gan ir salīdzinoši niecīgs.
StatCounter OS 2010

Mobilie pārlūki. Šie dati jau interesanti daudziem. Vairāk parasti tiek pievērsta uzmanība starp iOS un Android, un kā redzam šajā statistikā, Android, lai gan palēnām dodas uz augšu, tomēr paliekot tikai 4. vietā aiz sevi atstājot SymbiansOS, iOS un man par pārsteigumu BlackBerryOS, kurš līdzīgi kā Android ir tikai audzis augumā. Ja skatamies datus par Eiropu, tad te skats pavisam citādāks. Nepārspējami, ar 46% dominē iOS un tad seko pārējās operētājsistēmas. Latvijā situācija arī pavisam savādāka, kur pa visu topam vēl iespraucas Sony Ericsson, bet vispār no saraksta ir izstumts BlackBerryOS.
StatCounter Mobile OS 2010

Sociālie mēdiji. Nu par šiem datiem, manuprāt, nekādu pārsteigumu nav. Facebook the king. Vienīgi Latvijā decembra mēnesī Facebook`am bija kāpums gandrīz par 20% pret pārējiem (draugiem.lv šajos datos nav).
StatCounter Social Media 2010

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.